W dniach 07-10.07.2022 Olsztyn był gospodarzem Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 14 lat.

W zawodach wystartowało 590 zawodników z 177 klubów z całej Polski.

Nasz klub reprezentowali: Kryspin Gołąb, Hanna Kaźmir, Maja Rak-Łukawska, Michalina Uliszewska, Michalina Musiał, Julia Zbutowicz. Nasi 14 latkowie poprawili wszystkie rekordy życiowe zdobywając kwalifikację do finałów A i B.

• Julia Zbutowicz finał A na 50m klasycznym i motylkiem. W klasyku zajęła 3 miejsce a zakończyła na 5 miejscu do medalu zabrakło 0,02 setne uzyskując czas 29:92
  • Michalina Musiał weszła do finału A na 50 m grzbietem, gdzie zajęła 7 miejsce, na 100 m grzbietem płynęła w finale B poprawiając swój rekord życiowy uzyskując 1:11:38
  • Kryspin Gołąb dwukrotnie pływał w finale B na 50 i 100 grzbietem poprawiając swoje dotychczasowe czasy - bilans startów „4 wyścigi = 4 rekordy życiowe”
  • Michalina Uliszewska, Maja Rak-Łukawska oraz Hania Kaźmir poprawiły swoje czasy i ustanowiły nowe rekordy życiowe.

Na zakończenie Mistrzostw Polski sztafeta dziewczynek w składzie: Michalina Musiał, Maja Rak-Łukawska, Julia Zbutowicz oraz Michalina Uliszewska zajęła 10 miejsce.

Były to bardzo udane pierwsze Mistrzostwa Polski w wykonaniu naszych 14 latków
Dziękujemy Trenerom, Rodzicom i zawodnikom za trud włożony w ten niesamowity sezon